Barcode: 0778177499575
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 400.0 kcal |
| Fat | 33.3 g |
| of which saturated | 23.3 g |
| Carbohydrates | 3.3 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 23.3 g |
| Salt | 1.8 g |
Ingredients
Lait pasteurisé et non pasteurisé biologique, Sel, Culture bactérienne, Enzyme microbien, Chlorure de calcium, Rocou biologique (colorant).
Additives
e160b
Related Products in Dairies
Cottage Cheese
Schroederco
B NOVA 4
Organic Half & Half
Trader Joe's
NOVA 1
Red Baron
Cheese Stuff Crust Pizza
D NOVA 4
Spring Farm, Evaporated Milk
O-At-Ka Milk Products Co-Operative Inc.
E NOVA 4
Schroeder, Cottage Cheese
Agropur Inc. Division Natrel Usa
B NOVA 4
Mozzarella Cheese
Santa Barbara Creamery Co
D NOVA 3
Schroeder, Cottage Cheese
Agropur Inc. Division Natrel Usa
B NOVA 4
Lowfat cottage cheese
C NOVA 4
Schroeder, Fat Free Cottage Cheese
Agropur Inc. Division Natrel Usa
C NOVA 4
Schroeder, Cottage Cheese
Agropur Inc. Division Natrel Usa
C NOVA 4
Spring farm, sweetened condensed milk
Spring Farm
E NOVA 3
Organic Heavy Whipping Cream
Trader Joe's
D NOVA 4