Barcode: 3073781225334
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 181.0 kcal |
| Fat | 8.5 g |
| of which saturated | 5.5 g |
| Carbohydrates | 21.0 g |
| of which sugars | 0.1 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 5.0 g |
| Salt | 2.0 g |
Ingredients
Eau, amidons modifiés, huiles végétales 8,5% (huile de noix de coco, huile de tournesol, protéines de fève 6%, calcium, sel, correcteur d'acidité (acide lactique), arômes naturels, colorant (caroténoïdes), vitamine B12.
Additives
e14xx
e160
e270
Related Products
Strawberry watermelon sparkling water beverage, strawberry watermelon
C NOVA 4
Bran flakes cereal
Raley’s
D NOVA 3
Sliced pears in extra light syrup
Raley's
B NOVA 3
Tangerine lime sparkling water beverage, tangerine lime
C NOVA 4
Pear halves in extra light syrup
Raley's
B NOVA 3
Cranberry raspberry sparkling water beverage, cranberry raspberry
C NOVA 4
Pear Halves In 100% Real Pear Juice From Concentrate
Raley's
A NOVA 1
Corn flakes cereal, corn flakes
D NOVA 3
Key lime sparkling water beverage, key lime
C NOVA 4
Mandarin orange sparkling water beverage, mandarin orange
C NOVA 4