Barcode: 3286151301044
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 96.0 kcal |
| Fat | 7.0 g |
| of which saturated | 4.3 g |
| Carbohydrates | 4.1 g |
| of which sugars | 3.9 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 4.4 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
lait entier, crème, ferments lactiques, présure
Related Products in Dairies
Almette - Balance
Almette
D NOVA 4 Eco-Score D
Original Irischer Cheddar Herzhaft
Kerrygold
D NOVA 4 Eco-Score C
Creme legere
Dr. Oetker
NOVA 4 Eco-Score B
High protein yogurt
Stoltzfus
C NOVA 4 Eco-Score B
Streichfein gesalzen
DMK, Milsani
E NOVA 2 Eco-Score E
2% Reduced Fat Milk
a2
B NOVA 1 Eco-Score D
Light babel
Babybel
D NOVA 3 Eco-Score D
Back-Camembert würzig mit Feigen-Balsamico-Dip
Alpenhain
D NOVA 4 Eco-Score D
Postre Proteínas Chocolate
Hacendado
A NOVA 4
Thick & Creamy Roasted Hazelnut Yogurt
Tesco
C NOVA 4 Eco-Score B
Tvaroh odtučněný
Nature´s promise
A
Creme fraiche Classic
Dr. Oetker
D Eco-Score B