Barcode: 3060921341061
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 380.0 kcal |
| Fat | 30.0 g |
| of which saturated | 19.0 g |
| Carbohydrates | 1.0 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 28.0 g |
| Salt | 0.6 g |
Ingredients
Lait, sel, ferments lactiques, enzyme coagulante.
Allergens
milk
Related Products in Dairies
simple ingredient skyr mixed berries & açai
siggi's
A NOVA 4 Eco-Score B
Light Low-Moisture Part-Skim Mozzarella String Cheese
Great Value
C NOVA 3 Eco-Score D
Joghurt mild 1,5% Fett
Weihenstephan
A NOVA 1 Eco-Score A
Kaffeesahne
Kaufland
D NOVA 4 Eco-Score B
Sýr čerstvý s bylinkami BIO
Berchtesgadener Land
D NOVA 3
Skyr vanille
Arla
A NOVA 3 Eco-Score A
British Mature Cheddar
ASDA
D NOVA 3 Eco-Score D
Crème Fraîche
Kotimaista
D NOVA 1 Eco-Score B
Fromage blanc 3% de matière grasse
Belle France
A NOVA 3
WHIPPED CREAM CHEESE SPREAD
PHILADELPHIA
D NOVA 4 Eco-Score D
Cuisine & Co Griego Natural
Cuisine & Co.
A NOVA 1 Eco-Score A
Grüner Grieche
Petri, Freshdelice
D NOVA 4 Eco-Score C