Barcode: 6191513502151
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 321.0 kcal |
| Fat | 31.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.2 g |
| of which sugars | 0.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 9.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
lait frais, beurre, protéines laitières, crème de lait, lait en poudre, émulsifiants (E452, E339, E331), sel de cuisine, ferments lactiques. A conserver entre +4°C et +8°C.
Additives
e331
e339
e452
Related Products in Dairies
Blueberry fruit on the bottom lowfat yogurt, blueberry
C NOVA 4
Raspberry blended lowfat yogurt, raspberry
C NOVA 4
Strawberry blended lowfat yogurt, strawberry
C NOVA 4
Peach fruit on the bottom lowfat yogurt, peach
C NOVA 4
Blueberry blended lowfat yogurt, blueberry
C NOVA 4
Cherry blended lowfat yogurt, cherry
C NOVA 4
Heavy whipping cream
D NOVA 4
Key lime pie light nonfat yogurt, key lime pie
B NOVA 4
Strawberry fruit on the bottom lowfat yogurt, strawberry
C NOVA 4
Black cherry fruit on the bottom lowfat yogurt, black cherry
C NOVA 4
Strawberry banana blended lowfat yogurt, strawberry banana
Food Club
C NOVA 4
Low Fat Yogurt blended Peach with other natural flavor
food club
C NOVA 4