Barcode: 4003240970009
Frühstückssaft
by Albi
Categories
beverages and beverages preparations
plant based foods and beverages
beverages
plant based beverages
fruit based beverages
juices and nectars
fruit nectars
fruit juices
multifruit juices
multifruit nectars
fruchsafte
fruchtgetranke
getranke
pflanzliche getranke
pflanzliche lebensmittel und getranke
safte und nektare
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 33.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 10.0 g |
| of which sugars | 6.8 g |
| Fiber | 1.0 g |
| Proteins | 0.3 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Wasser, Ananassaft, Apfelsaft, Bananenmark, Traubensaft, Orangensaft, Mandarinensaft, Zitronensaft, Ballaststoffe aus _Haferfasern_ und Pektin, natürliches Aroma, Vitaminmischung: Vitamin C, Vitamin E und Beta-Carotin, Süßungsmittel: Natriumcyclamat und Natriumsaccharin.
Allergens
haferfasern
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Zitrone Pur Direktsaft
Hitchcock
B NOVA 1 Eco-Score D
Tonic water
Coca-Cola
E NOVA 4
Genki ramune blueberry
Genki
E NOVA 4
Sweet and sour
Fused by fiona
E NOVA 4
Diet Coke
Coca-Cola
C NOVA 4
Apple & Elderflower High Juice
M&S
NOVA 4
Sprite
sprite
E NOVA 4
Acqua Panna Glass Bottle Mineral Water
Nestlé,Acqua Panna,San Pellegrino
A
Aloe Drink
NOVA 4 Eco-Score C
Pera
Placer
E NOVA 4
Alkaline water
B NOVA 1
Levité Manzana 1.5L
Villa Del Sur
D NOVA 4