Barcode: 4047329257391
Frühstücksschinken
by Radeberger
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
germany, ireland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 227.0 kcal |
| Fat | 15.0 g |
| of which saturated | 8.5 g |
| Carbohydrates | 0.9 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 22.0 g |
| Salt | 4.3 g |
Ingredients
Schweinefleisch, Nitritpökelsalz (Speisesalz, Konservierungsstoff: Natriumnitrit), Dextrose, Glukosesirup, Rum, natürliches Aroma, Sauerungsmittel: Citronensaure; Buchenholzrauch
Additives
e250
e330
Related Products in Meats And Their Products
Original pepperoni slices, original
E NOVA 4
Naturally smoked polish sausage, smoked
E NOVA 4
Smoked sausage with cheddar cheese, cheddar cheese
E NOVA 4
Naturally smoked polish sausage
E NOVA 4
100% pure ground beef patties, beef
C NOVA 1
Hy vee original pepperoni
E NOVA 4
Tenderloin fritters
D NOVA 4
Cured and smoked bratwurst, smoked
E NOVA 4
Beef sausage
E NOVA 4
Rotisserie Seasoned Chicken Breast Deli Slices, Rotisserie Seasoned
HY-VEE
D NOVA 4
Turkey Pepperoni
E NOVA 4
Smoked fully cooked sausage, smoked
E NOVA 4