Barcode: 4001716017920
Frühstücksvitamine ACE
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 4
Labels
vegetarian
vegan
no added sugar
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 20.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 4.4 g |
| of which sugars | 4.4 g |
| Fiber | 0.5 g |
| Proteins | 0.3 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Wasser, Fruchtsäfte aus Fruchtsaftkonzentraten (Apfel, Ananas, Orange), Apfelmark, Fruchtsaft aus Fruchtsaftkonzentrat (Zitronensaft, Aprikosen-, Bananen-, Papaya-, Mango-, Guaven-, Kiwimark, Maracujasaft), Süßungsmittel Natriumcyclamat und Saccharin-Natrium, Provitamin A, Vitamin C, Niacin, Vitamin E, Pantothensäure, Vitamin B6, Vitamin B1, Folsäure, Biotin, Vitamin B12
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Frisch's Big Boy, Iced Tea, 16 Fl Oz
Frisch's Big Boy
B
Baskin Robbins, Rainbow Sherbet Freeze, Large
Baskin Robbins
B
Red Robin, Freckled Lemonade, Adult
Red Robin
E
Perkins, Root Beer, Kids
Perkins
C
Sheetz, Strawberry Milkshake, Large
Sheetz
E
Perkins, Vanilla Shake
Perkins
C
Firehouse Subs, FUZE Sweet Tea, 22 Fl Oz
Firehouse Subs
B
Firehouse Subs, Hi C Strawberry, 12 Fl Oz
Firehouse Subs
C
Jamba Juice, Mango A Go Go Smoothie, Large
Jamba Juice
E
Jersey Mike's Subs, Tropicana Light Lemonade, Regular, 22 Oz
Jersey Mike's Subs
B
Arby's, Shamrock Farms Lowfat Chocolate Milk
Arby's
C
Firehouse Subs, Hi-C Cherry, 44 Fl Oz
Firehouse Subs
B