Barcode: 2006050076918
Fruima multivitamines
by fruima
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 1
Labels
no added sugar
triman
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 45.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 10.0 g |
| of which sugars | 9.8 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Jus multifruits à base de concentrés (pomme, orange, mangue, citron, acérola), purée de banane; niacine, acide pantothénique, bêta-carotene (provitamine A), vitamine B6, vitamine B1 (thiamine! acide folique, antioxydant: acide ascorbique. Mode d'emploi : agiter avant d'ouvrir.
Additives
e300
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
A taste of thai, coconut milk
A Taste Of Thai
E NOVA 4
Pina colada mix
NOVA 4
Glow Strawberry & Cucumber with Green Tea & Aloe Vera
Twinings Superblends
B NOVA 4
Apple 100% juice from concentrate
Winco Foods
E NOVA 1
Pro Fiber
Ratio
B NOVA 4
Margarita Mix
NOVA 4
Milk
Our Family
B NOVA 1
Milena
Fruit Patch
C NOVA 1
Prune Juice
Sunsweet
D NOVA 1
Gallikers chocolate milk
Gallikers
E NOVA 4
Wild Cherry
WinCo Foods
NOVA 4
Cranberry Apple Juice
Fruit Patch
D NOVA 1