Barcode: 0041570000632
Fruit
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 4
Labels
no gmos
non gmo project
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 160.0 kcal |
| Fat | 12.0 g |
| of which saturated | 3.0 g |
| Carbohydrates | 10.0 g |
| of which sugars | 5.0 g |
| Fiber | 7.1 g |
| Proteins | 4.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Almonds, coconut, sugar, cocoa powder (processed with alkali), corn maltodextrin, natural flavors, sea salt, rebiana (stevia extract).
Allergens
nuts
Related Products in Snacks
Squeeze Me!
H-E-B
A NOVA 4
Cranberry White Chocolate Raspberry Chewy Bars
H-E-B
D NOVA 4
Opti-Meal Protein Meal Bar
H-E-B
D NOVA 4
Dark Chocolate
D
Toffee & Sea Salt Milk Chocolate
Central Market
E NOVA 3
60% Dark Chocolate Covered Cacao Nibs
H-E-B Organics
NOVA 4
H-e-b organics, organic sunflower seeds, roasted and salted
H-E-B, H E Butt Grocery Company
C NOVA 3
Squeeze Me! Blended Fruit Sauce
H-E-B
A NOVA 1
Grahams, Honey Con Miel
H-E-B
D NOVA 4
Squeeze me! blended fruit sauce snack
B NOVA 4
Easter bunny cookies
E NOVA 4
Lemon wafers cookies
H-E-B
E