Barcode: 4901306072660
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 34.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 8.6 g |
| of which sugars | 6.0 g |
| Fiber | 1.2 g |
| Proteins | 1.2 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Water, concentrated vegetable juice (tomato, carrot, kale, brussels sprouts, bell pepper, red beet, spinach, broccoli, arsitaba, chingensai, komatsuna, pumpkin, parsley, watercress, asparagus, celery, ginger, maize, edible burdock, green pea, violet sweet potato, cabbage, lettuce, onion, Japanese radish, red cabbage, red perilla, cauliflower, eggplant, Chinese cabbage), concentrated lemon juice
Related Products
Raspel Schokolade, Vollmilch
Belbake
E NOVA 4 Eco-Score C
Tomato Ketchup Spicy Curry
Bull’s-Eye
E NOVA 4 Eco-Score B
Cailler Crémant - Noisettes entières
Cailler,Nestlé
E NOVA 4 Eco-Score D
Basamati Reis
Satori
Gemüse Bouillon | Bouillon de Legume
Coop Prix Garantie
NOVA 4
Datteln
Seeberger
D NOVA 1 Eco-Score C
Fischstäbchen
Aldi,Golden seafood,Hofer
C NOVA 3 Eco-Score E
Creme mit Aceto Balsamico di Modena I.G.P. 250 ml
Aldi, Cucina Nobile
NOVA 4
Quarkgenuss - Kirsche
Exquisa, Karwendel
B NOVA 4
Brechbohnen
Aldi, J. & W. Stollenwerk, King's Crown
A NOVA 3 Eco-Score A