Barcode: 5425002153243
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 118.0 kcal |
| Fat | 0.6 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 29.0 g |
| of which sugars | 22.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 1.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
"Fraises bio, "jus de pommes concent pectine, jus de citron concentré bio, citrate de calcium *Producten van landbouwherkomst 100% biologische Produits d'origine agricole 100% de l'agriculture biolog Geen biet - of rietsuiker toegevoegd: uitsluitend gezoet m biologisch appeldiksap. Suikers uitsluitend uit fruit. Sans sucre de betterave, ni de cannes: sucré seulement le jus de pomme concentré. Sucres exclusivement de f Bezegaard O'Bio - Driekoningenstraat 36 a - B-8710 Wiel - T 056 61 61 61 garan bio controle BE-BIO-02 EU-/niet-EU-landbouw e2959
Related Products
Cranberry Juice Cocktail From Concentrate
Hy-Vee, Hy-Vee Inc.
E NOVA 3
100% cranberry raspberry flavored juice blended with two fruit juices from concentrate with added ingredients
Hy-Vee, Hy-Vee Inc.
E NOVA 4
Cranberry apple juice cocktail flavored with other natural flavors from concentrate
Hy-Vee, Hy-Vee Inc.
E NOVA 4
100% Cranberry Flavored Juice Blended With Two
Hy-Vee, Hy-Vee Inc.
E NOVA 4
Grape cranberry juice drink flavored from concentrate
Hy-Vee, Hy-Vee Inc.
E NOVA 4
Light cranberry juice cocktail from concentrate
Hy-Vee, Hy-Vee Inc.
D NOVA 4
Whole berry cranberry sauce
C NOVA 4
100% cranberry apple flavored juice blend with another fruit juice from concentrate with added ingredients
Hy-Vee,Hy-Vee Inc.
E NOVA 4
Jellied cranberry sauce
C NOVA 4
Cranberry raspberry flavored juice drink blended with another juice from concentrate
Hy-Vee, Hy-Vee Inc.
E NOVA 4