Barcode: 0071228176846
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 141.0 kcal |
| Fat | 8.3 g |
| of which saturated | 4.7 g |
| Carbohydrates | 12.5 g |
| of which sugars | 9.4 g |
| Fiber | 1.6 g |
| Proteins | 5.7 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Apples (apples, calcium ascorbate [a blend of calcium and vitamins to maintain color]), grapes, colby jack cheese (pasteurized milk, cheese cultures, salt, enzymes annatto [color]).
Additives
e160b
Related Products in Snacks
Choc Chip Cookies
Kea Cookies
E NOVA 4
vitalimmunity salad
vitalvegetables
C NOVA 4
Manuka-Honig
E
Organic Salt & Vinegar Pea Chips
Ceres Organics
A NOVA 4
Organic dark chocolate
Bennetto
E NOVA 3
organic Fairtrade chocolate -rasberries on Dark
Bennetto
E NOVA 3
macadamia cookies
kea cookies
E NOVA 4
Primo crackers
FANFARE
D NOVA 4
Dark Salted Caramel chocolate bar
Bennetto
NOVA 3
Bongo
Jasons Bongo
E NOVA 4
Toasted hazelnuts
Bennetto
E NOVA 3
organic Fairtrade chocolate dark coffee
Bennetto
E NOVA 3