Barcode: 0826766951321
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 145.0 kcal |
| Fat | 8.4 g |
| of which saturated | 4.9 g |
| Carbohydrates | 12.8 g |
| of which sugars | 10.1 g |
| Fiber | 0.9 g |
| Proteins | 6.6 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Grapes, cheddar cheese (cultured pasteurized milk, salt, enzymes, annatto color [if colored]), apples (apples, calcium ascorbate [a blend of calcium and vitamins to maintain color]).
Related Products in Snacks
Beef jerky
E NOVA 4
Walnut Creek, Potato Chips, Lightly Salted
Coblentz Distributing Inc.
D NOVA 3
Tastykake, cupkakes, chocolate
Tastykake, Tasty Baking Company
E NOVA 4
Biscuits épeautre & abricots
Bio soleil
C NOVA 3
Old fashioned beef sticks
E NOVA 4
Veggie Crisps
D NOVA 3
Plain White Tortilla Chips
Walnut Creek Foods
D NOVA 3
Chocolate yellow layer cake with chocolate icing
Tastykake, Tasty Baking Company
E NOVA 4
Peru
Purdy's
E NOVA 4
Triple Ginger Snaps
Trader Joes
E NOVA 4
Veggie Crisps, Ranch
Coblentz Distributing Inc.
D NOVA 4
Tastykake, cupkakes, chocolate
Tastykake, Tasty Baking Company
E NOVA 4