Barcode: 0016000160576
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 428.6 kcal |
| Fat | 12.9 g |
| of which saturated | 1.4 g |
| Carbohydrates | 71.4 g |
| of which sugars | 22.9 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 8.6 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
whole grain oats, corn syrup, sugar, almonds, cranberries, roasted peanuts, raisins, rice flour, vegetable glycerin, canola oil, fructose, corn starch, soy lecithin, salt, barley malt extract, baking soda, natural flavor, vitamin e (mixed tocopherols) added to retain freshness. contains almond, peanut and soy ingredients.
Additives
e322
e322i
e422
e500
e500ii
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Tonino
Délio
C NOVA 4
Chicky Curry
Délio
NOVA 4
Coco saveur chocolat
Alpro
D NOVA 4
Alpro Joghurtalternative auf Sojabasis, Natur, 500 g, 31
Alpro
A NOVA 4
Soja et amandes
Alpro
A NOVA 4
Provamel Bio Sojadessert, Vanille 4x125g
Provamel
B NOVA 4
Organic-bio Desert. Soya. Chocolate flavour.
Provamel
B NOVA 3
Fruitpickles
Camp's
D NOVA 4
Soja. Ohne Zucker.
Provamel
A NOVA 4
SOYA YOFU PECHE MANGUE
Provamel
B NOVA 4
Alpro Soya Drink, Schoko
Alpro
C NOVA 4
Soya Wholebean Unsweetened Drink U.H.T.
Alpro
B NOVA 4