Barcode: 0013971005714
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 425.0 kcal |
| Fat | 17.5 g |
| of which saturated | 2.5 g |
| Carbohydrates | 65.0 g |
| of which sugars | 37.5 g |
| Fiber | 5.0 g |
| Proteins | 7.5 g |
| Salt | 0.7 g |
Ingredients
Dried apples, almonds, cashews, tapioca syrup, dried cranberries, sugar, hunny, dried tapioca syrup, glycerol, sunflower oil, and less than 2% of rice flour, sea salt, safflower oil, vanilla extract, and tocopherols
Additives
e306
e422
Related Products in Snacks
Triple Ginger Snaps
Trader Joes
E NOVA 4
Uncured turkey pepperoni & cheddar
Applegate
E NOVA 4
50 sausage rolls
Sainsbury's
D NOVA 4
Frittata bites
Applegate Naturals
D NOVA 4
Applegate, half-time uncured bologna & american cheese
Applegate
D NOVA 4
Naturals uncured genoa salami
Applegate
E NOVA 4
Cheddar cheese, olive oil & sea salt crackers, uncured pork & beef pepperoni, uncured pepperoni & cheddar
Applegate Naturals, Applegate
E NOVA 4
Beef jerky
E NOVA 4
Calhoun Bend Mill, Premium Muffin And Cornbread Mix
Calhoun Bend Mill Inc.
NOVA 4
Walnut Creek, Potato Chips, Lightly Salted
Coblentz Distributing Inc.
D NOVA 3
Naturals charcuterie plate
Applegate
E NOVA 4
Old fashioned beef sticks
E NOVA 4