Barcode: 5056486900605
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 447.0 kcal |
| Fat | 24.0 g |
| of which saturated | 1.9 g |
| Carbohydrates | 44.6 g |
| of which sugars | 32.0 g |
| Fiber | 4.9 g |
| Proteins | 10.5 g |
| Salt | — |
Ingredients
ALMONDS 42%, Dried Dates 30% (Dates, Rice Flour), Rice Syrup, Cranberry apple-infused 7% (Cranberries, Apple Juice Concentrate, Sunflower Oil), Honey, Crisped Rice, Freeze Dried Pomegranate Powder 2%.
Related Products in Snacks
Covilhetes de Carne
Continente,Continente Seleção,Seleção
E NOVA 4
Yamys Waffer chocolate
Yamys
D NOVA 4
Mini Croissant Creme de Sabor a Baunilha
Chipicao
E NOVA 4
Crackers com sal na superfície
Du Bois de la Roche
D NOVA 3
Rebuçados Peitorais
E NOVA 4
Rebuçados Peitorais
E NOVA 4
Maxi Croissant
Chipicao
E NOVA 4
Snapy Caramelo
Progelcone
E NOVA 4
Original
Ruffles
E
Tex Mex
Doritos
D NOVA 4
Mini Croissant
Chipicao
E NOVA 4
Fondant Chocolate
Continente,Continente Seleção,Seleção
E NOVA 4