Barcode: 0884623771437
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 476.0 kcal |
| Fat | 19.1 g |
| of which saturated | 4.8 g |
| Carbohydrates | 64.3 g |
| of which sugars | 21.4 g |
| Fiber | 7.1 g |
| Proteins | 11.9 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Whole grain oats, honey, almonds, canola oil, raisins (raisins, glycerin, sunflower oil), coconut, sweetened dried cranberries (cranberries, sugar, glycerin, sunflower oil), oat bran, maple syrup, pecans, walnuts, whole oat flour, ground flax seeds, toasted sesame seeds.
Allergens
nuts
Additives
e422
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Une purée de pomme et fraise
Simple comme ...
NOVA 1
Cool Fruits Pomme Passion Acérola
Vitabio
A NOVA 1
Compotes gourdes Cool fruits Pomme Pêche Abricot Pomme Mangue Ananas Pomme Franse Myrtille Banane Pomme
VIRAGERMINE
A NOVA 1
Fruits à tartiner Rhubarbe Fraise
Vitabio
C NOVA 4
Pomme Mangue Ananas + Acérola
Vitabio
A NOVA 1
Cool fruits
Vitabio
A NOVA 1
Cool fruits
Vitabio
A NOVA 1
Gourde Pomme Framboise Acérola
Vitabio
A NOVA 1
Cool fruits Pomme Nature
Vitabio
A NOVA 1
Cool Fruits Pomme Mangue Ananas
Vitabio
A NOVA 1
Cool Brassé Mangue Passion
Vitabio
E NOVA 4
Cool Fruits Pomme Framboise
Vitabio
C