Barcode: 9403110043645
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 398.3 kcal |
| Fat | 13.0 g |
| of which saturated | 6.7 g |
| Carbohydrates | 65.0 g |
| of which sugars | 41.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 4.0 g |
| Salt | — |
Ingredients
Apple Puree, 78% Sunflower Seed Butter Coconut Freeze Dried Banana, 1.5% Dried Spinach, 1%
Related Products
orchard prunes
whitworths
C
Snacking dates
Whitworths
C NOVA 3
Dark chocolate cranberries
Whitworth
E NOVA 4
dried tropical pineapple
Whitworths
D NOVA 3
Indian lentil dhal
Whitworths
B NOVA 4
Sultanas
Sundora
D NOVA 3
Deglet nour dates
D NOVA 3
Brazilian Smoky Beans
Whitworths
NOVA 4
Shots nuts
NOVA 4
whitworth shots Chocolate and hazelnut
whitworthd
D NOVA 4