Barcode: 8410525234309
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 367.0 kcal |
| Fat | 1.9 g |
| of which saturated | 1.3 g |
| Carbohydrates | 86.0 g |
| of which sugars | 69.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 1.4 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
SUCRE, SIROP DE GLUCOSE ET DE FRUCTOSE, JUS DE FRUITS 10% (D'EXTRAIT DE RAISIN, PÊCHE, FRAISE, FRAMBOISE ET ORANGE CONCENTRÉ), FARINE DE BLÉ (GLUTEN), AMIDON, GÉLATINE, GRAISSE VÉGÉTALE (PALME, COCO), HUILE VÉGÉTALE (PALME, COCO), ACIDIFIANTS: E270, E296, E330, ARÔMES NATURELS, CORRECTEUR D’ACIDITÉ : E325, E331, SEL, ÉMULSIFIANT : E471, HUMECTANT : E422, EXTRAIT VÉGÉTAL (CARTHAME), COLORANTS: VOIR CACHET
Allergens
gluten
Additives
e270
e296
e325
e330
e331
e422
e428
e471
Related Products in Snacks
Cinnamon Pecan Snack Bar
C NOVA 4
Chocolate chip granola bars
Made Good
D NOVA 4
Made Good Granola Bars Chocolate Banana
Made Good,Riverside Natural Foods Inc
D NOVA 4
Chocolate chip granola bar
Madegood
C NOVA 4
Double Chocolate Brownies
Good To Go Snacks
D NOVA 4
Granola Bar Mixed Berry
MADEGOOD
C NOVA 4
Chocolate Banana Granola Bars, Organic
Made Good 🇨🇦 Riverside Natural Foods
D NOVA 4
Organic Chewy Granola Bars chocolate chip
Made Good
D NOVA 4
Barre tendre
Good To Go
C NOVA 4
Cinnamon Cake in a Cup
Good To Go
D NOVA 4
Mixed Berry Organic Granola Bar
Made Good
C NOVA 4
Apple cinnamon granola bars, apple cinnamon
C NOVA 4