Barcode: 4088700203323
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 400.0 kcal |
| Fat | 7.3 g |
| of which saturated | 1.4 g |
| Carbohydrates | 72.7 g |
| of which sugars | 31.8 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 6.4 g |
| Salt | 0.7 g |
Ingredients
Peach slices, reconstituted refined fruit juice (pear, apple, grape, peach), antioxidant (300)
Additives
e300
Related Products in Snacks
California chopped dates
D NOVA 4
Lightly salted plantain chips
Iberia
D NOVA 3
California golden raisins
D NOVA 3
Barricini, Milk & Dark Chocolate Covered Almonds
Eddyleon Chocolate Co Inc
E NOVA 4
Dole, fruit snacks, orange
Dole, Dole Dried Fruit And Nut Co.
D NOVA 4
Barricini, Dark Chocolate Almonds
Eddyleon Chocolate Co Inc
E NOVA 3
Barricini, Dark Chocolate Pretzels, Dark Chocolate
Bazzini Llc
D NOVA 4
Barricini, Honey Nut And Seed Crunch
Eddyleon Chocolate Co Inc
D NOVA 3
Barricini, Sesame Crunch
Eddyleon Chocolate Co Inc
D NOVA 3
Tostones plantain chips patacones lightly salted
Iberia
E NOVA 3
Galletas Crackers
Iberia Foods Corporation
D NOVA 4
California whole pitted Dates
Dole
C NOVA 1