Barcode: 0190912100742
Fruit bar
by Pure organic
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 4
Labels
vegetarian
no gluten
organic
no gmos
usda organic
vegan
certified gluten free
non gmo project
Categories
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 50.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 12.0 g |
| of which sugars | 10.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
apple puree concentrate apple juice concentrate*, passion fruit juice concentrate", pineapple juice concentrate natural flavor*, citrus pectin, lemon juice concentrate*, vegetable and fruit juice for color (carrot, blueberry), citric acid. organic distributed for pure organic solana beach, ca 92075 888-568-pure (7873) certified organic by oregon tiith pureorganic.com flatten before recycling paper multi-layer xbox wrapper certified gf
Additives
e330
e440
Related Products in Snacks
Piccoli piaceri croccanti al Cocco
Le Veneziane
E NOVA 4
Panettone classico
Bonifanti
E NOVA 4
Tartufo - Ingwer und Zimt
Antica Torroneria Piemontese
E NOVA 4
Panettone Artisanal Traditionnel Glacage Amandes
Bonifanti
E NOVA 4
Panettone Artisanal Poires & Chocolat 1KG
BONIFANTI
E NOVA 4
Panettone Artisanal Au Chocolat 1KG
Bonifanti
E NOVA 4
Tartufi Misti
Antica Torroneria Piemontese
E NOVA 4
Nature-mix
Cerealitalia
D NOVA 4
Panet Bonifanti Class Glace 1KG
Bonifanti
E NOVA 4
Panettone glassato alle nocciole e mandorle intere
Bonifanti
E NOVA 4
Palets aux pépites de chocolat
Proteifine
D NOVA 4
Pan di spagna pronto da farcire gusto vaniglia
BHB,Eurovo,Nonna Anita
D NOVA 4