Barcode: 0602652243103
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 342.0 kcal |
| Fat | 6.6 g |
| of which saturated | 4.0 g |
| Carbohydrates | 68.4 g |
| of which sugars | 50.0 g |
| Fiber | 15.8 g |
| Proteins | 2.6 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Apples, strawberries, cherries, chia seeds, palm kernel oil, sugar, chicory root fiber, unsweetened chocolate, cocoa powder, soy lecithin, natural flavor, sea salt, cocoa butter.
Additives
e322
e322i
Related Products in Snacks
biscuits rellenos con crema de cacao
Gamito
E NOVA 4
Rio Verde Ail Doux Huile Olive 120 GRS
Rioverde
C NOVA 4
Snacks mix variadito
Madricena
E NOVA 4
Polvorones mantecados
La Union Estepa
D NOVA 4
Tapas Jambon Serrano, Chorizo et Saucisson
ElPozo
E NOVA 4
Fibra Plus
Velarte
C NOVA 3
Polvorones y mantecados
La Union
D NOVA 3
Turrón viena
Meivel
E NOVA 4
Cortaditos al chocolate
Gamito
E NOVA 4
Pan de pipas Velarte
Velarte
D NOVA 3
Torta turrón cacahuete
La Cabalgata
E NOVA 4
Turron
Gamito
E NOVA 3