Barcode: 0850397004071
Fruit Bar
by That's it.
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 1
Labels
no gmos
non gmo project
Categories
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 286.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 77.1 g |
| of which sugars | 65.7 g |
| Fiber | 8.6 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Apples, mangoes.
Allergens
apple
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Bio soja drink
ja! Natürlich
B Eco-Score B
Street Food Bean & Rice Burrito Bowl
Ben's Original
B NOVA 3
Long Grain Microwave Rice
Lidl Tase of
B NOVA 3 Eco-Score D
White miso
Miso tasty
E NOVA 3
Norsk Fjellbrød
Bakehuset
B NOVA 4
Onion Bagels
Thomas'
C NOVA 4 Eco-Score B
Pain de mie nature
Monoprix
C NOVA 4 Eco-Score B
Marinated Artichokes On The Go
Trader Joe's
B NOVA 3 Eco-Score B
European Muesli
H-E-B
A NOVA 4 Eco-Score C
quaker golden syrup
Quacker (Oat So Simple)
C NOVA 4 Eco-Score A
California-Style Mixed Vegetables
Compliments
A NOVA 1 Eco-Score B
Corn Pops
Kellogg's
D NOVA 4 Eco-Score D