Barcode: 8906140520663
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 160.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 39.6 g |
| of which sugars | 28.9 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Water, Sugar, Alphonso mango pulp, Liquid glucose, Emulsifiers and Stabilizers (E471 - VEGETABLE SOURCE, E466, E415, E412, E407, E405), Citric acid (E330), Paprika extract, Turmeric extract, Natural flavouring substance (Mango)
Additives
e100
e160c
e330
e405
e407
e412
e415
e466
e471
Related Products in Desserts
Magnum Glace Bâtonnet Mini Vanille & Chocolat Classic 6x55ml
Magnum
E NOVA 4
Chocolat blanc fraise
Magnum
D NOVA 4
Magnum Ice Cream Lolly 400 ML
Magnum
D NOVA 4
Magnum Glace Bâtonnet Mini Classic, Amande & Chocolat Blanc 10x55ml
Magnum
E NOVA 4
Glaces Amande
MAGNUM
E NOVA 4
Magnum Glace Bâtonnet Amande 6x100ml
Magnum,Unilever
E NOVA 4
Magnum Ice Cream Lolly ALMOND 110 ML
Magnum
D NOVA 4
Mag mini caw 8x55ml promo
Magnum
E NOVA 4
Magnum Glace Bâtonnet Mini Classique, Amande & Chocolat Blanc 6x55ml
Magnum
E NOVA 4
Magnum Glace Bâtonnet Amande 8x100ml
Magnum
E NOVA 4
Magnum Glace Bâtonnet Chocolat Blanc 8x100ml
Magnum
D NOVA 4
White Chocolate & Almond
Magnum
D NOVA 4