Barcode: 0085239012444
fruit bar, strawberry
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
new recipe
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 91.5 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 22.2 g |
| of which sugars | 20.9 g |
| Fiber | 0.7 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Water, strawberries, sugar, natural flavor, beet extract for color, carob bean gum, malic acid, annato for color, citric acid, ascorbic acid.
Additives
e296
e330
e410
Related Products in Desserts
Mango with chamoy sorbet
C NOVA 4
Duets Raspberry Sorbet & Chocolate Gelato
Sprouts
D NOVA 4
Bolis frezquitos
C NOVA 4
Honeycomb non-dairy frozen dessert
D NOVA 3
Choc chip cookie dough french ice cream
E NOVA 3
A Frozen Dairy Dessert
Deli-Cream
C NOVA 4
French ice cream
E NOVA 3
Crème glacée Vanille
Sancy Glaces
D NOVA 4
Tripple chocolate cone
E NOVA 4
Mangoneada sorbet
C NOVA 4
Strawberry crunch cone
E NOVA 4
Sprouts Vanilla Gelato
Sprouts
D NOVA 3