Barcode: 0850883002932
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 329.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 80.7 g |
| of which sugars | 74.2 g |
| Fiber | 3.8 g |
| Proteins | 1.5 g |
| Salt | 4.6 g |
Ingredients
Hawthorn, quince, guava, sugar, salt, chilli pepper, citric acid and artificial color (fd & c red # 40), sodium benzonte as a preservative.
Additives
e129
Related Products in Snacks
Fibra Plus
Velarte
C NOVA 3
biscuits rellenos con crema de cacao
Gamito
E NOVA 4
Cortaditos al chocolate
Gamito
E NOVA 4
Turron
Gamito
E NOVA 3
Snacks mix variadito
Madricena
E NOVA 4
Polvorones mantecados
La Union Estepa
D NOVA 4
Torta turrón cacahuete
La Cabalgata
E NOVA 4
Tapas Jambon Serrano, Chorizo et Saucisson
ElPozo
E NOVA 4
Polvorones y mantecados
La Union
D NOVA 3
Pan de pipas Velarte
Velarte
D NOVA 3
Turrón viena
Meivel
E NOVA 4
Rio Verde Ail Doux Huile Olive 120 GRS
Rioverde
C NOVA 4