Barcode: 4820149740560
Fruit Bar with Cherries
by Fruit Mood
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
vegetarian
vegan
Categories
Available in
lithuania
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 315.0 kcal |
| Fat | 0.7 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 74.6 g |
| of which sugars | 48.5 g |
| Fiber | 0.8 g |
| Proteins | 2.1 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Apples (47.7%), cherries (42.6%), sugar (9.2%), rice flour (0.5%)
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Familienmüsli
Bruckmayer Mühle
B NOVA 3
Edgell supersweet corn
Edgell
C NOVA 3
Red Kidney Beans
Edgell
B NOVA 4
Creamed Corn
Edgell
B NOVA 4
Haricots verts extra fins
Netto
A NOVA 3
Hanf-Power-Balls: Kakaobohne
Hans: Hanf & Vegan
D NOVA 3
Tomato Paste
Leggo's, Leggo's Tomato Paste
NOVA 3
Гризини с маково семе
Salza
E NOVA 3
לחם פומפרניקל
ברמן
NOVA 4
Peanut Butter
Wehle sports
A
Préparation de mirabelle de France bio
Saveur & fruits
C NOVA 4
FOUR BEAN MIX
Edgell
A NOVA 4