Barcode: 4820149740461
Fruit Bar - with plums
by Fruit Mood
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Categories
Available in
lithuania
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 305.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 72.3 g |
| of which sugars | 47.0 g |
| Fiber | 0.9 g |
| Proteins | 2.4 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
apples (56.5%), plums (33.6%), sugar (9.4%), rice flour (0.5%)
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Filinchen Das Knusper-Brot
Filinchen
C NOVA 4
Filinchen
Filinchen, GUTENA Nahrungsmittel GmbH
C NOVA 4
Filinchen Das Knusper-Brot
Gutena
A NOVA 4
Zwieback
Neukircher
D NOVA 4
Das Knusperbrot dinkel
Filinchen
C NOVA 4
Jus de carottes
Voelkel
C NOVA 1
Knusperbrot Linsen
Filinchen
C
Krauter mix
Filinchen
D NOVA 4
Bio Rindfleisch-Burger mit Bio Gemüsezubereitung
Bio Balance
D NOVA 4
Vollkorn 4015427111662 Waffelbrot
Filinchen, Gutena
A NOVA 4
Das Knusper-Brot Ballaststoff
Filinchen, Gutena
A NOVA 4
Das Knusperbrot Original
Filinchen, Gutena
C NOVA 4