Barcode: 4056489823551
Fruit & Barley squash Apple & Pear
by Lindhouse
Processing
NOVA 4
Environment
Eco-Score A
Labels
vegetarian
vegan
no added sugar
Categories
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 1.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.2 g |
| of which sugars | 0.2 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Water, apple juice from concentrate, pear juice from concentrate, malic acid, citric acid, flavourings, sodium citrate, barley extract, potassium sorbate, sodium metabisulphite, acesulfame K, sucralose, carboxy methyl cellulose, xanthan gum, gum arabic, glycerol esters of wood rosins
Allergens
gluten
Additives
e202
e223
e296
e330
e331
e414
e415
e445
e466
e950
e955
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Eneryeti ZEN
eneryeti
D NOVA 4
Energy gels strawberry & kiwi
JustLoading
E NOVA 4
Barista oat
null
D
FreshYeti - Piruleta
Eneryeti
D NOVA 4
Hojas de olivo
Barista Amande /Almond
B NOVA 4
ORXATA FRESCA sense sucres afegits
Ametller Origen
D NOVA 4
Just oat
Vege All
C NOVA 1
Vege all
Vege All
B
Matcha
Drasanvi
B
Fresh yeti
Eneryeti
D NOVA 4
Freshkia curcuma
C NOVA 1