Barcode: 0011110790613
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 86.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 23.5 g |
| of which sugars | 23.5 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Water, organic mango, organic passion fruit, organic cane sugar, organic stabilizers (organic guar gum, organic locust bean gum), citric acid.
Additives
e330
e410
e412
Related Products in Desserts
Carrefour Classic' Mousse au Chocolat Noir
Carrefour, Les Belges
E NOVA 4
Carrefour Selection Delicious Bûche Vanille
Selection
D NOVA 4
Mousse au chocolat
Carrefour
D NOVA 4
Carrefour Selection Delicious Bûche Vanille-Caramel-Noix de Pécan
Carrefour, Selection
D NOVA 4
Carrefour Extra Igloo Dessert Crème Glacée Vanille Cœur Chocolat-Noisette
Selection
D NOVA 4
Carrefour Original Dessert Cappuccino
Carrefour
D NOVA 4
Carrefour Selection Delicious Bûche Vanille - Fruits Rouges
Selection
D NOVA 4
Rijstpap - riz au lait
C NOVA 4
Bûche citron meringué
Carrefour
D NOVA 4
Carrefour Extra Mousse au Chocolat Noir
Carrefour
D NOVA 4
Carrefour Classic' Nappage Goût Chocolat
Carrefour
D NOVA 4
Carrefour Extra Christmas Dessert Crème Glacée Vanille avec Coulis de Framboises
Selection
D NOVA 4