Barcode: 0041497010066
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 116.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 29.1 g |
| of which sugars | 27.7 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
WATER, SUGAR, LIME JUICE CONCENTRATE, CORN SYRUP, CITRUS PULP, CITRIC ACID, NATURAL FLAVORS, GUAR GUM, CAROB BEAN GUM, LIME AND LEMON PEEL, CARRAGEENAN, ASCORBIC ACID (VITAMIN C), YELLOW #5, BLUE#1, GREEN #3, TURMERIC (COLOR).
Additives
e102
e133
e143
e330
e407
e410
e412
Related Products in Undefined
Rice Pasta with Dried Cheddar Cheese
Annie's
D NOVA 4
Sliced Pears
Del Monte Foods.
A NOVA 4
Complete Pancake Mix
Meijer
E NOVA 4
Real Bacon Bits
Hormel, Hormel Foods Llc
E NOVA 4
Shredded Mild Cheddar Cheese
Food Lion, Food Town Stores Inc.
E NOVA 4
Country Style Baked Beans
Bush's Best
C NOVA 4
Pancake & Waffle Mix
Food Town Stores Inc.
NOVA 3
Unsweetened Applesauce
Simple Truth Organic
B NOVA 1
Mega Smoked Ham & Cheese Sandwich on Classic White Bread
Market Sandwich
D NOVA 4
Margarine
Land O Lakes
E NOVA 4
White Enriched Bread
Signature Kitchens, Safeway Inc.
C NOVA 4
Unroll And Bake Pie Crusts
Kroger
E NOVA 4