Barcode: 0071580017832
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 103.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 25.3 g |
| of which sugars | 24.1 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Water, strawberries, sugar ,corn syrup, natural flavors, citric acid, guar gum, carob bean gum, beet juice concentrate (color), malic acid, carrageenan, ascorbic acid (vitamin c), annatto (color), turmeric (color).
Additives
e160b
e296
e330
e407
e410
e412
Related Products in Snacks
Crème de caramel à la fleur de sel de Guérande - 210g
Ivoria, Les creations
E NOVA 4
Madeleines longues aux perles de sucre
Chabrior
D NOVA 4
Quatre quarts - BIO
Chabrior
E NOVA 4
Le Millefeuille de saumon
Intermarché, Les creations, Monique Ranou
D NOVA 4
Creamy choc
Chabrior
E NOVA 4
Snacks Pépit' Nappage choco
Chabrior, Intermarché
E NOVA 4
Petit beurre avec tablette de chocolat noir
Chabrior
E NOVA 3
Duo salsa tortilla
Bouton d'Or
C NOVA 4
Madeleines caramel au beurre salé
Chabrior
E NOVA 4
5 Chaussons aux Pommes
Chabrior,Intermarché
D NOVA 4
Tartelettes orange et chocolat noir le paquet de 8 130 g
Chabrior
E NOVA 4
Petit beurre chocolat au lait
Chabrior
E NOVA 4