Barcode: 0095411001258
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 128.0 kcal |
| Fat | 3.9 g |
| of which saturated | 3.9 g |
| Carbohydrates | 19.2 g |
| of which sugars | 18.0 g |
| Fiber | 1.3 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Filtered water, organic dried cane syrup, coconut cream, organic coconut, organic coconut flavor, stabilizer (guar gum, xanthan gum), citric acid.
Additives
e330
e412
e415
Related Products in Desserts
Ice cream sticks Vanilla
Leone
B NOVA 4
Superjuice Organic Freezie Pops
DeeBee's Organics
A NOVA 4 Eco-Score B
Fruit bars, strawberry
Spartan
C NOVA 4
vanilla chocolate crunch frozen greek yogurt bars
yasso
C NOVA 4
Natural ice cream
D NOVA 4
Lactaid, ice cream, butter pecan
Lactaid
D NOVA 4
Arctic blasters shortcake bars, strawberry
D NOVA 4
Fruit bars, lime
Spartan
C NOVA 4
Fruit bars, grape
Spartan
C NOVA 4
Triple Creme - Soft Ripened Cheese, Triple Creme
NOVA 3
Lactaid, ice cream, vanilla
Lactaid
D NOVA 4
mocha cold brew coffee
favorite day
A NOVA 4