Barcode: 0095411001265
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 90.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 23.1 g |
| of which sugars | 23.1 g |
| Fiber | 1.3 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Organic mango puree, filtered water, organic dried cane syrup, organic lemon juice, stabilizer (guar gum, xanthan gum)
Additives
e412
e415
Related Products in Desserts
Unsere Panna Cotta, Mit Erdbeer - Soße 110 g Pro Packung
Ruf
NOVA 4
Waffeltüten
DeBeukeladen, DeBeukelaer
D NOVA 4
Milchreis
Minuto
B NOVA 4
Tassenpudding Cappuccino
Minuto
C NOVA 4
Ristorante - Pizza à la Tiramisu
Dr. Oetker
D NOVA 4
RUF Pudding Oats
RUF
D NOVA 4
Feinster Pudding mit Milchcreme
Mövenpick
D NOVA 4
High-Protein-Pudding - Schoko
Molkerei Gropper
A NOVA 4
Pudding - Schweizer Schokolade mit Schokostückchen
Mövenpick, Privatmolkerei Bauer
D NOVA 4
Pizza dolce al cioccolato
Dr. Oetker
D NOVA 4
High protein pudding
Pwrtek
NOVA 4
Kaltschale Sauerkirsche
RUF
C NOVA 4