Barcode: 0602652242045
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 314.0 kcal |
| Fat | 2.9 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 74.3 g |
| of which sugars | 31.4 g |
| Fiber | 11.4 g |
| Proteins | 2.9 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Pear, apple, carrot, apricot, beet.
Related Products in Snacks
schoko butterkeks
Clever
E NOVA 4
Gumové bonbóny
Sonnentor
E NOVA 4
Chai Küsschen
Sonnentor
E NOVA 3
Fruchtbärchen
Sonnentor
E NOVA 4
Nougat Bio-Milchschokolade
Styx Chocolate
E NOVA 4
Himbeere in weißer Schokolade
Oswald
E NOVA 4
Sonrisa Minze
Eza
E NOVA 4
Laune gut, alles gut, Kekse
Sonnentor
NOVA 3
Softcake
Clever
E
Marmor-Gugelhupf
Clever
D NOVA 4
Eier-Biskotten
clever
E NOVA 4
Bio-Müsliriegel - Marille-Apfel
Ja Natürlich
D NOVA 4