Barcode: 0708411000021
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 422.0 kcal |
| Fat | 12.5 g |
| of which saturated | 6.3 g |
| Carbohydrates | 75.0 g |
| of which sugars | 40.6 g |
| Fiber | 1.6 g |
| Proteins | 4.7 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
Unbleached enriched wheat flour wheat flour, malted barley flour, niacin, iron, thiamine mononitrate, riboflavin, folic acid), sugar, raisins, palm oil, molasses, eggs, water, honey, sodium bicarbonate, cinnamon, spice, salt.
Allergens
eggs
Related Products in Snacks
Chocolat Lait Noisettes entières
Bellarom, Fin Carre
E NOVA 4
Botersprits
Sondey
E NOVA 3
Blanc Noisettes & Céréales croustillantes
Bellarom
E NOVA 4
Edelrahm-Ganze-Mandel
Fin Carré
E NOVA 4
Mini Choko Softies
Lidl, Mister Choc
E NOVA 4
Firone
Sondey
E NOVA 4
Choco Softies
Mister Choc,Lidl
E NOVA 4
Favorinis - Gaufrettes Noisettes
Lidl, Sondey
E NOVA 4
Caesar salad
Sondey,Lidl
E NOVA 4
10 pains au chocolat
MATINDOUX
E NOVA 4
Cookies
Sondey,American Style
E NOVA 3
Kirsche Jaffa Cake
Inter Biscuits,Lidl,Sondey
E NOVA 4