Barcode: 8720618786159
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 394.0 kcal |
| Fat | 3.5 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 64.0 g |
| of which sugars | 57.0 g |
| Fiber | 7.8 g |
| Proteins | 2.4 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
date paste, fig paste, raisin, apple powder, high oleic sunflower oil, blueberry powder 1%, cottonseed oil, lemon peel powder, natural flavouring, may contain traces of nuts and sulphur dioxide,
Additives
e220
Related Products
Chocolate and Salted Caramel Pots
Tesco
E NOVA 4
TESCO CHICKEN CURRY MILDLY SPICED & AROMATIC Succu
Tesco
A NOVA 4
Mackerel in KaTsu Curry sauce
Tesco
D NOVA 3
Mixed vegetable bruschetta
Tesco
C NOVA 4
Asparagus & peppercorn ravioli
Wicked kitchen
C NOVA 4
Strawberry Cheese Cakes
Tesco
D NOVA 4
9 Crumpets
Tesco
NOVA 4
Millionaire Cake
tesco finest
E NOVA 4
Black olive oesto
Wicked kitchen
D NOVA 4
Smoked Mackerel Pâté
Tesco
D NOVA 4