Barcode: 0041548517186
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 86.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 21.4 g |
| of which sugars | 20.0 g |
| Fiber | 1.4 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Peach puree, water, cane sugar, pectin, lemon juice concentrate (water, lemon juice concentrate), guar gum, ascorbic acid (vitamin c), carob bean gum, annatto color, natural flavor, turmeric oleoresin color.
Additives
e410
e412
e440
Related Products in Desserts
Sweet Cream Ice Cream With Swirls Of Sea Salt
Homemade, United Dairy Farmers
E NOVA 4
Peanut butter crunch ice cream
Häagen-Dazs
E NOVA 4 Eco-Score B
Reis Lieblings-Milchreis Klassische Art
Mondamin
B NOVA 4 Eco-Score B
Puddingpulver - Vanillegeschmack
Back Family
C NOVA 4
Belgian Chocolate Ice Cream
Häagen-Dazs
E NOVA 4 Eco-Score B
Vanilla Bean Ice Cream
Crav'n
D NOVA 4 Eco-Score B
Paddle Pop Chocolate
Streets
C NOVA 4 Eco-Score B
No Sugar Added Lactose Free Dutch Chocolate Ice Cream
Chapman's
C NOVA 4 Eco-Score B
Cheesecakes, Mit Zitronensaft
McEnnedy
D NOVA 4
COOKIE DOUGH Vanilla frozen dairy dessert with cookie dough pieces and mini chocolate chips
Nestle TOLL HOUSE
D NOVA 4
Salty kiss salted caramel ice cream
Eisbär Eis, Penny, Rios
E NOVA 4 Eco-Score B
Mochi, ice cream cookies, and cream
Sundae shoppe
D NOVA 4