Barcode: 0041548413624
FRUIT BARS WATERMELON
by Outshine
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
vegetarian
no gmos
vegan
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 78.6 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 20.3 g |
| of which sugars | 18.8 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
watermelon puree, water, cane sugar, beet juice concentrate color, natural flavor, guar gum, ascorbic acid (vitamin c), carob bean gum,
Additives
e410
e412
Related Products in Desserts
Cracking Macadamia Nut Brittle
Haagen Dazs
E NOVA 4 Eco-Score B
adélie colosse cafe
Adélie
E NOVA 4 Eco-Score B
Rhum raisins
Adelie
D NOVA 4 Eco-Score B
Glace La Reine des Neiges Vanille
Disney,Disney FROZEN,Max
C NOVA 4 Eco-Score B
Sorbetto Al Mandarino
Amo essere eccellente
C NOVA 4 Eco-Score B
Caramel la fleur de sel de Camargue avec des morceaux de caramel
Carte D'or,Les Essentiels
D NOVA 4 Eco-Score A
Chocolat Noir avec des morceaux de chocolat noir
Carte D'or,Les Essentiels
C NOVA 4 Eco-Score A
Double Starchaser Chocolate, Caramel parfum popcorn
Magnum,Unilever
E NOVA 4 Eco-Score A
Crème de Vanille de Madagascar
Carte D'or,Les Essentiels
C NOVA 4 Eco-Score B
Dame Balnche Pudding
Mona
D NOVA 4
Crème glacée
Chapmans
D NOVA 4 Eco-Score C
Paula
Dr. Oetker
NOVA 4