Barcode: 0019836300024
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 41.7 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 10.0 g |
| of which sugars | 10.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Water, mango pulp, sugar, citric acid, sorbitol, soy lecithin, natural colors (carmine red and beta-carotene), sodium erythorbate as antioxidant, artificial flavor, 0.03% sodium benzoate and 0.005% potassium sorbate as preservatives, vitamins a, b1 and c, calcium and iron.
Additives
e160a
e160ai
e322
e322i
e330
e420
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Vega spenót krém
Orsi
D NOVA 4
Vega gomba krém
orsi
D NOVA 4
hagymás-tejfölös chips
Chio
D NOVA 4
birdseyechili
kotányi
Gnocchi à poêler
Auchan
D NOVA 1
Őszibarackbefőtt
Parmen Gold
C NOVA 3
Essbare Trinkhalme
StrawAmore
A NOVA 4
Champignons émincés
C NOVA 1
Csemegeuborka 3-6 cm
Tesco
C NOVA 4
Nescafe 3in1 brown sugar
Nestle
NOVA 4
Summer Mix
Iglo
A NOVA 1
Vega spárga krém
Orsi
D NOVA 4