Barcode: 0859751006157
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 4.2 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 3.8 g |
| of which sugars | 0.4 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Filtered water, organic birch sap, organic erythritol, organic peach juice concentrate, citric acid, natural flavors, fruit and vegetable juice (color), sodium citrate, ascorbic acid, organic stevia extract (reb a).
Additives
e330
e331
e968
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Cut green beans
A NOVA 3
Packed fresh sweet green peas
A NOVA 3
Dark red kidney beans
A NOVA 4
Tomato sauce
C NOVA 4
Whole kernel sweet corn
C NOVA 3
Concord grape
C NOVA 4
Prunes
Best Choice
C NOVA 3
Homestyle egg noodles
A NOVA 3
Chili red beans in chili sauce
A NOVA 4
Concord grape
D NOVA 4
Red beans
A NOVA 4
Jumbos buttermilk biscuits
E NOVA 4