Barcode: 8906074827012
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 501.0 kcal |
| Fat | 27.3 g |
| of which saturated | 14.9 g |
| Carbohydrates | 58.6 g |
| of which sugars | 11.5 g |
| Fiber | 1.0 g |
| Proteins | 5.1 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Refined Wheat Flour (Maida), Sugar, Edible Vegetable fat (Bakery Shortening), Vegan Milk Soilds (Almond & Soya), Papaya Cubes (Tooty Fruity) (10%) Cashew Bits (6%) & Iodised Salt. CONTAINS PERMITTED SYNTHETIC FOOD COLOURS - E102, E110, E129 & ADDED FLAVORS (NATURAL IDENTICAL & ARTIFICIAL FLAVORING SUBSTANCES - VANILLA & MIXED FRUIT
Additives
e102
e110
e129
Related Products in Snacks
Marra Bros, Bar Mix
Marra Bros.
C NOVA 4
Marra Bros, Super Trail Mix
Marra Bros.
E NOVA 4
Buffalo Chicken, Colby Jack Marbled Colby & Monterey Jack Cheese, Ranch Flavored Almonds Bold Portable Protein Pack, Buffalo, Colby Jack, Ranch
P3
E NOVA 4
Ham & Cheddar Cracker Stackers with Vanilla Crème Cookies
Lunchables
E NOVA 4
Bacon & Cheese Brunchables Breakfast Sandwiches, Bacon & Cheese
Lunchables
D NOVA 4
Digestives
Sainsbury's
D NOVA 4
Uncured Ham & Cheddar With Crackers & Vanilla Creme Cookies Lunch Combinations, Uncured Ham & Cheddar
Lunchables
E NOVA 4
Marra Bros, Spice Drops
Marra Bros.
E NOVA 4
Marra Bros, Assorted Sour Stars
Marra Bros.
E NOVA 4
P turkey almonds monterey jack & blueberries portable protein
Heinz
D NOVA 4
Marra Bros, Raw Trail Mix
Marra Bros.
D NOVA 1
Marra Bros., Tropical Trail Mix
Marra Bros.
D NOVA 4