Barcode: 8906075800915
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 450.0 kcal |
| Fat | 25.0 g |
| of which saturated | 11.0 g |
| Carbohydrates | 52.0 g |
| of which sugars | 19.0 g |
| Fiber | 5.0 g |
| Proteins | 6.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Refined Wheat Flour, Sugar, Edible Vegetable Oil, Raising Agents, Milk Solids, Glucose Liquid, Cashews, Papaya Cubes, Cherries.
Related Products in Snacks
Poore Brothers, Intensely Different, Kettle Cooked Potato Chips, Jalapeno
Inventure Foods Inc.
E NOVA 4
Kettle cooked potato chips
Poore Brothers
D NOVA 4
Odwalla, protein bar
D NOVA 4
Nourishing bar, banana nut
C NOVA 4
Odwalla, chewy nut bar, sweet & salty almond, sweet & salty almond
C NOVA 4
Odwalla, protein bar, chocolate chip peanut, chocolate chip peanut
D NOVA 4
Bar for kids
D NOVA 4
Banana dunk bars for kids
D NOVA 4
Poore brothers, kettle cooked potato chips, salt & vinegar
Poore Brothers
E NOVA 4
Superfood bar, berries gomega
D NOVA 4
Poore brothers, kettle cooked potato chips, jalapeno
Poore Brothers
E NOVA 4
Poore brothers, kettle cooked potato chips, bar.b.que
Poore Brothers
D NOVA 4