Barcode: 8718452861675
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 375.0 kcal |
| Fat | 6.6 g |
| of which saturated | 0.9 g |
| Carbohydrates | 69.6 g |
| of which sugars | 29.5 g |
| Fiber | 6.2 g |
| Proteins | 6.6 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
TARWEbloem 51,8%, rozijnen 19,3%, suiker, zonnebloemolie, krenten 4,8%, vulling met appelsmaak 4,3% (glucosestroop, dextrose, bevochtigingsmiddel: E422 [niet dierlijk], stabilisator: E460, geconcentreerd appelsap, gemodificeerd zetmeel [aardappel, tapioca], gekaramelliseerde suikerstroop, kaneel, voedingszuur: citroenzuur, natuurlijk aroma), cichoreiwortelvezel, inuline, dextrose, natuurlijke aroma's, rijsmiddelen: E450, E500 en E503, MELKeiwit, zout, kaneel
Additives
e14xx
e330
e422
e450
e460
e500
e503
Related Products
Low sodium snack crackers
D NOVA 4
No sugar added mixed fruit diced peaches, pears & pineapple in water, mixed fruit
B NOVA 4
Mandarin oranges
A NOVA 4
Roasted vegetable snack crackers, roasted vegetable
E NOVA 4
Fruit cocktail in extra light syrup, fruit cocktail
A NOVA 3
Unsweetened original cashewmilk
Full Circle Market, Topco Associates Inc.
B NOVA 4
Sliced pears
B NOVA 3
Diced yellow cling peaches in water
A NOVA 4
Original snack crackers, original
D NOVA 4
Original Cashew Milk
Full Circle Market, Topco Associates Inc.
A NOVA 4