Barcode: 0190912101350
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 350.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 85.0 g |
| of which sugars | 65.0 g |
| Fiber | 5.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Apple puree concentrate, apple juice concentrate, citrus pectin, strawberry juice concentrate, mango puree, lemon juice concentrate, vegetable and fruit juice for color, natural flavors. *Organic
Additives
e440
Related Products
Immunity
Ocean Spray
NOVA 4
100% juice
D NOVA 4
100% juice, cranberry blackberry
D NOVA 4
Revi+alize
Ocean Spray
NOVA 4
Cranberry pineapple juice drink from concentrate, cran-pineapple
E NOVA 4
Craisins watermelon flavored dried
Ocean Spray
D NOVA 4
Ocean Spray Immunity Cranberry blueberry acai
Ocean Spray
Diet Cranberry Cocktail
Ocean Spray
C NOVA 4
Diet cran-blackberry juice drink
Ocean Spray
C NOVA 4
Cranberry blackberry juice drink from concentrate
E NOVA 4