Barcode: 0077745245614
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 43.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 11.4 g |
| of which sugars | 8.6 g |
| Fiber | 1.4 g |
| Proteins | 0.7 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Pineapple, watermelon, mango, cucumber, lemon lime, chili seasoning (chili peppers, salt, dehydrated lime juice, silicon dioxide [to prevent caking]).
Related Products in Snacks
Pop Tarts, Chocotastic
Kellogg’s
E NOVA 4
COLESLAW Dressing
Praise
NOVA 4
Yoghurt Strawberry Flavour
Uncle Tobys
C NOVA 4
Golden Buttercake
White Wings
NOVA 4
Dairy Kids Tropical
Tamar Valley
C
Chewy choc chip
Nestlé, Uncle Tobys
C NOVA 4
Pop Tarts Frosted Chocotastic
Kellogg's
E NOVA 4
Blueberry Icelandic Style Skyr Yoghurt 150g NET
Siggi's
A NOVA 4
Cake in a Cup Double Chocolate
White Wings
D NOVA 4
VANILLA
siggi's
A NOVA 4
K-Time Baked Twists Strawberry & Yoghurt
Kellogg's
D NOVA 4
LMCs
Kellogg's
E NOVA 4