Barcode: 0041548000077
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 85.7 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 20.7 g |
| of which sugars | 19.3 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | — |
Ingredients
WATER, CANE SUGAR, LIME JUICE FROM CONCENTRATE (WATER, LIME JUICE CONCENTRATE), CHERRY JUICE FROM CONCENTRATE (WATER, CHERRY JUICE CONCENTRATE), LEMON JUICE FROM CONCENTRATE (WATER, LEMON JUICE CONCENTRATE), GUAR GUM, LIME PULP, BEET JUICE COLOR, CAROB BEAN GUM, ASCORBIC ACID (VITAMIN C), LIME OIL, NATURAL FLAVOR, LIME AND LEMON PEEL, SWEET POTATO CONCENTRATE COLOR, TURMERIC OLEORESIN COLOR
Additives
e410
e412
Related Products in Desserts
Semi-Sweet Chocolate Chip Ice Cream
Private Selection
D NOVA 4
Southern butter pecan ice cream
Private Selection
D NOVA 4
Black raspberry dark chocolate chunk ice cream
Private Selection
D NOVA 4
Kroger, deluxe ice cream, chocolate butter toffee
Kroger
D NOVA 4
Classic country vanilla ice cream
Private Selection
D NOVA 4
Ice Cream
Private Selection
D NOVA 4
Denali Extreme Moose Tracks Ice Cream
Private Selection
E NOVA 4
Ice cream
Private Selection
D NOVA 4
Kroger, deluxe ice cream, s'mores
Kroger
D NOVA 4
Private selection, ice cream, denali caramel caribou
Private Selection
E NOVA 4
Amaretto cherry cordial ice cream
Private Selection
D NOVA 4
Vanilla bean ice cream
Private Selection
D