Barcode: 0041800401468
Fruit & Botanical Juice Beverage
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 16.2 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 4.1 g |
| of which sugars | 3.9 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
FILTERED WATER, APPLE JUICE FROM CONCENTRATE (FILTERED WATER, APPLE JUICE CONCENTRATE), SUGAR, RASPBERRY JUICE FROM CONCENTRATE (FILTERED WATER, RASPBERRY JUICE CONCENTRATE), CITRIC ACID (FOR TARTNESS), NATURAL FLAVOR, HIBISCUS EXTRACT (COLOR).
Additives
e330
Related Products in Undefined
Unsweetened Applesauce
Simple Truth Organic
B NOVA 1
Real Bacon Bits
Hormel, Hormel Foods Llc
E NOVA 4
Margarine
Land O Lakes
E NOVA 4
Unroll And Bake Pie Crusts
Kroger
E NOVA 4
Rice Pasta with Dried Cheddar Cheese
Annie's
D NOVA 4
Mega Smoked Ham & Cheese Sandwich on Classic White Bread
Market Sandwich
D NOVA 4
Sliced Pears
Del Monte Foods.
A NOVA 4
White Enriched Bread
Signature Kitchens, Safeway Inc.
C NOVA 4
Complete Pancake Mix
Meijer
E NOVA 4
Pancake & Waffle Mix
Food Town Stores Inc.
NOVA 3
Shredded Mild Cheddar Cheese
Food Lion, Food Town Stores Inc.
E NOVA 4
Country Style Baked Beans
Bush's Best
C NOVA 4