Barcode: 0819442010276
Fruit & Botanical Snack
by Gutzy
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
no gmos
non gmo project
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 63.6 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 18.2 g |
| of which sugars | 10.0 g |
| Fiber | 6.4 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
ORGANIC APPLE, ORGANIC PINEAPPLE, ORGANIC ACACIA (PREBIOTIC), ORGANIC PASSION FRUIT JUICE, ORGANIC GINGER EXTRACT, ORGANIC DANDELION ROOT EXTRACT, ORGANIC LEMON JUICE CONCENTRATE
Related Products in Snacks
Les petits beurre bretons
Jours Heureux
E NOVA 4
Tartelette chocolat x2
E NOVA 4
L'Assortiment de Macarons
Jours Heureux
E NOVA 4
Chayma
chayma
E NOVA 4
Authentiques makroudhs de kairouan
Chayma
D NOVA 3
Les Gaufres du Nord Pur Beurre à la Vanille
Jours heureux
E NOVA 4
Tiramisu
D NOVA 4
Café capsule
Dénicheurs & Co
C NOVA 4
Nougat aux épices
Maferen Confiseur
E NOVA 4
Bonbons halal
Chayma
NOVA 4
Bûche glacée Marron Cassis
Le Pâtissier givré
E NOVA 4
Tablette de chocolat noir 72% avec noisettes caramélisées
Jours Heureux
E NOVA 4